Druk wizytówek

Klasyczna wizytówka była wypisywana odręcznie przez jej właściciela. Teraz druk wizytówek jest zautomatyzowany. Wręczenie wizytówki przy spotkaniu daje nam szansę, że nie zostaniemy zbyt szybko zapomniani. Większość ludzi to wzrokowcy i wizytówka pozwala lepiej utrwalić się w pamięci.

Format nowoczesnej wizytówki

Standardowa polska wizytówka ma format 90×50 mm lub 85×55 mm. Ten format jest dość powszechny, choć w różnych krajach można spotkać inne rozmiary. Nie są to jednak duże różnice.

Najczęściej wizytówka ma zadrukowany tylko awers. Wielu klientów wykorzystuje wizytówkę do przekazania informacji o firmie i zadrukowuje także rewers. Czasami rewers to obcojęzyczna wersja wizytówki. Nakład minimalny to w zasadzie 96 szt. dla formatu 90×50 mm, ale i tu można pozwolić sobie na połączenie rożnych wersji.

Jaki papier do wizytówek?

Wizytówki drukujemy przede wszystkim na papierze lub kartonie o gramaturze 300-350g. Daje to dużą trwałość i sztywność. Papier kredowany ma ciepły odcień bieli, natomiast papiery offsetowe i satynowane chłodny. Papiery offsetowe drukują się nieco gorzej, ale wiele osób lubi ich szorstką powierzchnię. Każdy z tych papierów może być powlekany folią matową lub błyszczącą, co zwiększa trwałość i zmienia wrażenie w dotyku. Poza typowymi papierami poligraficznymi używa się do druku wizytówek papierów ozdobnych. Są one droższe, delikatniejsze, trudniejsze w zadruku, ale podnoszą walory estetyczne produktu. Wybór papieru to rodzaj informacji wysyłanej do osoby otrzymującej wizytówkę, a rodzajów papierów ozdobnych jest coraz więcej.

Nie tylko wydruk ale również projektowanie wizytówki

Przesyłane pliki sprawdzamy nie tylko pod kątem technicznym, ale staramy się także zwracać uwagę na czytelność projektów. Oglądane na ekranach monitorów, w dużym powiększeniu, wydają się być wyraźne, wydrukowane w docelowym formacie nie dają się odczytać.

Klientom, którzy nie mają gotowego pliku wysyłamy do wyboru kilkanaście klasycznych wzorów i po dokonanym wyborze przygotowujemy do druku pliki zgodnie z przekazanymi danymi.

WIĘCEJ NIŻ REKLAMANASZE REALIZACJE