Kalendarze reklamowe 2023

Przyzwyczailiśmy się do kalendarzy reklamowych, otrzymywanych od firm. Wiele osób sądzi, że taki kalendarz musi być drukowany w dużym nakładzie. Druk cyfrowy pozwala wykonać nawet jedną sztukę kalendarza bez straty jakości. Oto standardowe typy kalendarzy:

Kalendarz 2023 jednoplanszowy, ścienny

Całe kalendarium i grafika znajduje się na jednej stronie lub dzielimy je na dwie strony – awers i rewers. Kalendarz oprawiony jest w listwy, które pozwalają powiesić go na ścianie. Druk laserowy do formatu A3, atramentowy i offsetowy do B1.

Kalendarz ze zdjęciami wieloplanszowe, ścienne, fotokalendarz

Kalendarium i grafika znajdują się na 4 lub 12 stronach (kwartały lub miesiące). Zadruk jest jednostronny lub dwustronny, a strony połączone są metalową spiralą. Spirala może być tradycyjnie na górze kalendarza, ale jest możliwe także umieszczenie spirali pomiędzy kartami kalendarza – kalendarz wisi na górnym arkuszu, a spirala zespala górną kartę z dolną. Zazwyczaj górna karta zawiera grafikę, dolna kalendarium. Druk laserowy do A3, atramentowy i offsetowy do B1.

Kalendarz tygodniowy, trójdzielny, dwudzielny, jednodzielny, ścienne

Na pionowym arkuszu o rozmiarach ok. 300×900 mm rozmieszczone są – grafika na górze i kolejno 3 zdzierane kalendaria. Możliwe są także krótsze warianty z 1 lub 2 zdzieranymi kalendariami. Grafikę przekazuje klient, a kalendaria są standardowe. Kalendarz tygodniowy pomaga w ustalaniu terminów w biurach i urzędach.

Kalendarze 2023 stojące

Fotokalendarz formatu DL, A5, A4. Kalendarze stojące mają wykonany ze sztywnego papieru szkielet (kształt trójkąta), z którym za pomocą spirali łączy się kartki kalendarza. Kartki zadrukowywane są jednostronnie lub dwustronnie. Ilość kartek w zasadzie dowolna. Kolejne kartki przekłada się jak strony notatnika. Szkielet składa się na płasko i dlatego można kalendarze wysyłać w kopertach pocztą.

WIĘCEJ NIŻ REKLAMANASZE REALIZACJE